Zawiercie

banerbaner


Kalendarz imprez

  Luty 2012 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29


MOK pełen wrażeń

Strona główna » Inicjatywy » MOK pełen wrażeń

wielkość tekstu:A | A | A

data dodania: 2010-09-03 14:37:58


Początek września to czas, gdy dzieci i młodzież wracają do szkół. Jednak nie tylko placówki oświatowe otwierają dla nich swoje podwoje. Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” posiada bogatą ofertę aktywnego spędzania czasu, przeznaczoną zarówno dla ludzi młodych, jak i dorosłych. W jej ramach można wybrać zajęcia pokrywające się z posiadanymi zainteresowaniami.

Szeroki jest wachlarz zajęć związanych z tańcem. W ramach działalności pracowni choreograficznej uruchomione zostaną kursy tańca towarzyskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W najbliższym czasie odbędą się spotkania organizacyjne poszczególnych grup. Poza tańcem towarzyskim dzieci i młodzież mogą zapisać się na warsztaty dotyczące tańca nowoczesnego. Organizowane są również zajęcia fitness.

Pracownia teatralna prowadzi zapisy do trzech grup, w których będzie można nabyć umiejętności potrzebne do występowania na scenie. Kryterium podziału jest wiek uczestników. Zespół „Brzdące” gromadzi dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. „Śmieszki” to grupa skierowana dla dzieci ze szkoły podstawowej. Natomiast zespół „Magma” jest przeznaczony dla młodzieży gimnazjum oraz liceum.

Wznawiają swoje spotkania zespoły muzyczne oraz taneczne. Dzieci ze szkół podstawowych mogą uczestniczyć w zajęciach zespołu „Małe Zawiercie”. Jest to grupa związana z Zespołem Pieśni i Tańca „Zawiercie”. Posiada on certyfikat CIOFF, dający możliwość reprezentowania Polski na festiwalach folklorystycznych w Polsce i zagranicą. Dla dzieci w wieku powyżej 5 lat przewidziane są zajęcia w ramach dziecięcego zespołu taneczno-wokalnego „Bajaderki”. Dla osób powyżej 13 roku życia uzdolnionych muzycznie istnieje możliwość rozwijania swych umiejętności w grupie „Fatamorgana”. We wrześniu odbędą się przesłuchania. Planowane są także odrębne zajęcia teatralno – muzyczne dla dzieci od 6 roku życia oraz młodzieży. Ich finałem będzie realizacja spektaklu muzycznego o tematyce baśniowej. Zaproszone są do tej grupy dzieci uzdolnione muzycznie, które grają na dowolnym instrumencie oraz posiadają umiejętność czytania nut na poziomie podstawowym.

Osobom z talentem artystycznym wychodzi naprzeciw pracownia plastyczna. Dla dzieci w wieku 6-12 lat będzie otwarte kółko plastyczne. Pracownia szkła artystycznego z kolei zaprasza na zajęcia dzieci od lat 8, młodzież oraz dorosłych. Na zajęciach przewidziane jest wykonywanie prac w różnych technikach szklarskich.

Istnieje także możliwość zapisania się do szkółki szachowej. Uruchomione zostaną dwie grupy. Jedna zgromadzi dzieci młodsze w wieku 6-11 lat. Druga obejmie dzieci starsze w wieku 12-15 lat. Dzieci wieku powyżej 11 lat na swoje zajęcia zaprasza sekcja modelarstwa lotniczego.

Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela sekretariat MOK „Centrum”.

Telefon: 32 6722882.

Informacje o terminach spotkań poszczególnych sekcji: http://mok.pl/aktualnosci/142

MOK Centrum zaprasza do korzystania z bogatej oferty zajęć, fot.: J. Kijas

czytano: 169 razy

Wasze komentarze

dodaj komentarz wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
galeria
Paprocki - Brzozowski


banerbanerbaner

Strefa organizacji



Jak często angażujesz swoje działania w sprawy społeczne (wolontariat, praca w organizacji pozarządowej itp.) ?

Projekt współfinansowany ze środków rządowego programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO




ALPANET - Polskie Systemy Internetowe