A A A

Strona główna / Aktualności / II liga – zgarnęli całą pulę

II liga – zgarnęli całą pulę

data dodania: 2014-04-07 12:23:08

Meczem z Politechniką Opolską drużyna Aluron Warta Zawiercie zakończyła drugi etap rozgrywek o awans do pierwszej ligi. Podobnie jak ostatnie spotkanie z Czarnymi Katowice, również ten mecz nie miał wpływu na układ czuba tabeli grupy piątej. Awans do turnieju półfinałowego wywalczyli gospodarze oraz TS Volley Rybnik, natomiast Akademicy w przypadku korzystnego wyniku meczu mieli szanse na zajęcie trzeciego miejsca.

Perspektywa występu drużyny w Turnieju spowodowała potrzebę sprawdzenia nowych wariantów gry, a mecz z Opolem był do tego świetną okazją. Turniejowy cykl gier wymusza pełne zaangażowanie i wysoką formę całej dwunastki zawodników, dlatego trener Albert Semeniuk rozegrał dzisiejszy mecz dwoma drużynami. W pierwszym, drugim i trzecim secie po stronie Aluron Warty zobaczyliśmy na boisku: Jędrzeja Brożyniaka, Dariusza Króla, Łukasza Żłobeckiego, Dawida Ogórka, Michała Kaczmarka, Dominika Żmudę i Macieja Szadkowskiego. W czwartym secie z tego składu pozostali jedynie Łukasz Żłobecki i libero Maciej Szadkowski, natomiast uzupełnili go Dariusz Syguła, Maciej Janikowski, Mateusz Auguścik, Damian Zborowski i Bartosz Dzierżanowski.

Relację ze spotkania „na żywo” prowadził Patryk Drabek, a przebieg meczu można prześledzić na stronie: zawiercie.naszemiasto.pl

MVP spotkania wybrany został Dawid Ogórek, bezapelacyjnie najbardziej kompletny zawodnik meczu, a statuetkę odebrał z rąk Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Zawiercie, Wacława Gębarskiego. I znowu trzy unikalne piłki z podpisami zawodników Aluron Warty trafiły do szczęśliwych kibiców.

ALURON WARTA ZAWIERCIE – AZS POLITECHNIKA OPOLSKA  3:1  (22-25, 25-23, 25-20, 25-16)

Obecnie  drużynę czeka intensywny czas przygotowań do udziału w Turnieju Półfinałowym. W dniach 2, 3, 4 maja br. Aluron Warta zagra o awans do finału walki o pierwszą ligę z zespołami TS Volley Rybnik (2 miejsce w gr. 5), PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno (1 miejsce w gr. 6) oraz KS Błękitni Ropczyce (2 miejsce w gr. 6).
Rozegrane zostaną trzy Turnieje Półfinałowe, w których wystąpią po 2 najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Każdy Turniej to cztery zespoły, trzy dni turniejowe, uczestnicy zagrają po jednym meczu dziennie. Dwie najlepsze drużyny z każdego Turnieju Półfinałowego (6 ekip) utworzą skład finału, a do pierwszej ligi awansują dwa najlepsze zespoły rozegranego w połowie maja Turnieju Finałowego. Trochę to skomplikowane, jednak taka właśnie droga czeka drużyny chętne do awansu.

Stowarzyszenie Klub Siatkarski Warta Zawiercie wystąpiła do PZPS o przydzielenie zorganizowania i przeprowadzenia Turnieju Półfinałowego w Zawierciu.
Wszelkie informacje związane z działalnością Stowarzyszenia, w tym również na temat Turnieju, znaleźć można na stronie internetowej aluronwarta.pl oraz na Facebook-u.

Autor: Mirosław Bzdęga