A A A

Strona główna / Aktualności / III liga – zwycięska sobota

III liga – zwycięska sobota

data dodania: 2014-02-10 12:28:28

Po kilkutygodniowej przerwie drużyna Aluron Warta Zawiercie 2 rozpoczęła drugi etap rozgrywek III ligi. Naszymi przeciwnikami w grupie piątej są KS „Unia” Bieruń Stary, MCKiS Jaworzno 2, GLKS Wilkowice oraz dzisiejszy rywal UKS Metalik Radziechowy. Z zespołem Metalika spotkaliśmy wcześniej się jeden raz, a miało to miejsce w sezonie 2011/2012 IV ligi. Wygraliśmy wtedy rozgrywany w Radziechowach  turniej eliminacyjny do III ligi, pokonując gospodarzy w ostatnim meczu.

Trener Michał Szczytowicz rozpoczął grę w pierwszym secie zestawieniem: Marcin Laskowski, Michał Sitko, Tomasz Gorgoń, Wojciech Karoń, Sebastian Osiński, Patryk Majka oraz Mateusz Zawadka. Skład uzupełniali: Jan Lipski, Konrad Ibek, Jakub Rybak, Sebastian Tchórz i Patryk Pawlak. Set przebiegał pod dyktando Aluron Warty, a goście nie byli w stanie zagrozić gospodarzom w żadnym momencie gry. Świetne zagrywki W. Karonia, P. Majki, S. Osińskiego (2 asy), ataki ze skrzydeł S. Osińskiego i M. Laskowskigo oraz ze środka T. Gorgonia i M. Sitko, nasze bloki w zestawieniach M. Laskowski – M. Sitko oraz M. Sitko – W. Karoń, były zaporą nie do przejścia, efekt – wygrywamy gładko 25 – 16. W trakcie gry na boisku pojawił się J. Lipski zmieniając T. Gorgonia.

W secie drugim od początku na pozycji libero zagrał P. Pawlak. Przebieg gry niewiele się zmienił. Pierwszy punkt zdobyli goście, ale po przegranej przez nich akcji, na zagrywkę wszedł W. Karoń. Przy jego serwach zdobywamy kolejno 5 punktów. Do końca seta utrzymujemy bezpieczną przewagę (znowu dobrze zagrywamy: S. Osiński, P. Majka). Trener Szczytowicz dokonuje zmian i na boisku widzimy J. Lipskiego i K. Ibka. Dobra gra pozwala powtórzyć wynik pierwszej partii, ponownie wygrywamy 25 – 16.

Trzeciego seta lepiej rozpoczynają goście, uzyskując od początku przewagę 3-4 punktów. My gorzej zagrywamy i nie kończymy swoich akcji, wkradało się lekkie rozluźnienie. Doganiamy jednak rywali, kiedy na 16-17 po długiej akcji precyzyjną kiwką popisał się P. Majka. Gramy coraz lepiej i po chwili remisujemy 18-18. Odzyskujemy równowagę w grze i do końca seta nasz zespół kontroluje grę. Efekt – wygrywamy 25-22 i całe spotkanie 3 : 0.

ALURON WARTA ZAWIERCIE – UKS METALIK RADZIECHOWY 3 : 0 (25-16, 25-16, 25-22)

Bardzo dobry początek rozgrywek, a dzięki wygranej za 3 punkty awansujemy w tabeli na 5 miejsce. Kolejny mecz drużyna rozegra 15 lutego na wyjeździe z zespołem MCKiS Jaworzno 2, zajmującym obecnie miejsce czwarte. Najbliższy mecz domowy obejrzymy 22 lutego z GLKS Wilkowice, zapraszamy.

Autor: Mirosław Bzdęga