Aktualności
Strona główna / Aktualności / Andrzej Jabłoński – społecznik i sportowiec
Andrzej Jabłoński – społecznik i sportowiec
data dodania: 2013-01-18 11:50:29
Zawierciański Klub MUSUBI powstał w 2004 roku. Jego założycielem i trenerem jednocześnie jest Andrzej Jabłoński, którego kariera sportowa jest doskonałą ilustracją przysłowia „Trening czyni mistrzem”!
Sensei Jabłoński zdobył tytuł Mistrza Polski w Ju-Jitsu, Puchar Polski w Teakwondo i inne. Aktualnie posiada IV dan Ju-Jitsu i III dan taekwondo. Jest sędzią Polskiego Związku Ju-Jitsu. Przede wszystkim jest jednak znanym w Zawierciu społecznikiem i działaczem sportowym. Za swoją aktywność uhonorowany został przez Ministra Sportu brązowa odznaką “Za Zasługi Dla Sportu”. Jest instruktorem gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami samoobrony dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Zawierciu. Prowadzi też zajęcia technik interwencyjnych dla zawierciańskiej Straży Miejskiej, której na co dzień jest pracownikiem.
Ju-Jitsu obejmuje cały wachlarz technik (postawy, poruszanie się i obroty, pady, bloki, uderzenia, dźwignie, rzuty, obalenia, unieruchomienia i duszenia) łączonych w nieskończoną ilość kombinacji umożliwiających skuteczne obezwładnienie przeciwnika. Wbrew powszechnemu przekonaniu, jujitsu wcale nie jest tylko „defensywne". W prawdziwych sztukach walki zarówno obrona i atak były wykorzystywane w jednakowy sposób dla zdobycia przewagi.
Ju-Jitsu jest najbardziej ogólnorozwojową sztuką walki. Powoduje wzmocnienie psychiki, poprawia procesy koncentracji i funkcji intelektualnych. To wspaniała przygoda! Jej droga prowadzi przez sukcesy i porażki, pokonywanie swoich słabości jak i zdobywanie doświadczeń. Pamiętać trzeba, że sukces leży po drugiej stronie porażki i tylko od samego siebie zależy czy odnajdzie się swoją drogę w świecie sztuk walki.
„Początki były bardzo trudne” – mówi Andrzej Jabłoński – „brak sali z matami powodował, że uczniowie uczyli się rzutów na paru materacach uszytych własnoręcznie przez mnie, co nie zniechęciło ich jednak do pogłębiania tajników tego sportu walki. Dopiero po wynajęciu sali w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu zaczęły się prawdzie treningi z ju-jitsu sportowego, na profesjonalnej tatami, co w krótkim czasie zaowocowało sukcesami. Mimo krótkiej historii sekcja może się pochwalić wieloma sukcesami na arenie sportowej. Rokiem przełomowym był rok 2005, kiedy to zawodnicy zawierciańskiej sekcji zdobyli aż 62 medale. Do dzisiaj mamy ich ok 200 z zawodów krajowych i międzynarodowych” – kończy z dumą trener.
Zawierciański Klub Musubi Ryu prowadzi swoje zajęcia dla dzieci i młodzieży w Szkole podstawowej nr 5 w Zawiercie przy ul. Paderewskiego 49.
Poniedziałek (rękawice) godz. 17.30 – grupa młodsza, godz. 18.30 – grupa starsza.
Piątek (mata) godz,16.30 – grupa młodsza, godz. 17.30 –grupa starsza.