Strona główna / Aktualności / Dwa sukcesy SP6

Dwa sukcesy SP6

data dodania: 2012-04-25 12:35:17

Zawierciańska szkoła podstawowa nr 6 odniosła dwa kolejne sukcesy sportowe.

20 kwietnia na boisku „orlik” przy SP4 odbył się finał rozgrywek szkół podstawowych z Zawiercia w piłce nożnej chłopców. Zakwalifikowały się do niego po dwie najlepsze zespoły z grup eliminacyjnych. Finały rozegrane zostały systemem pucharowym.

W pierwszej parze zagrały drużyny SP6 i SP7 – zwyciężyła „szóstka” stosunkiem 3:1. W drugiej parze zagrały SP4 i SP5, a mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla SP5. W meczu o 3 miejsce pomiędzy SP4 a SP7 padł remis 0:0, więc o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się SP7.

Finał pomiędzy SP6 i SP5 stał na wysokim poziomie, a emocji, których zafundowali zawodnicy obu drużyn, wystarczyłoby na kilka spotkań. Prowadzenie dla „szóstki” zdobył Michał Kondas, następnie po ładnej indywidualnej akcji zawodnik SP5 wyrównał. W drugiej połowie „szóstka” miała kilka sytuacji, po których powinna zdobyć kilka bramek, natomiast niespodziewanie prowadzenie objęła SP5. Na 4 minuty przed końcem po pięknej akcji między Kondasem a Struzikiem ten drugi wyrównał na 2:2.

Do końca wynik nie uległ zmianie. O mistrzostwie decydowały rzuty karne. Po ich pierwszej serii prowadziła  „piątka”, gdyż Michał Kondas trafił w spojenie słupka z poprzeczką, w drugiej wyrównał Daniel Burzyński, a tym razem zawodnik z „piątki” trafił w poprzeczkę. W trzeciej serii Damian Wnuk trafił w słupek, piłka odbija się jeszcze od pleców bramkarza i wpadła do siatki, natomiast ostatniego karnego przestrzelił zawodnik SP5 i tym samym po raz drugi z rzędu Szkoła Podstawowa nr 6 została mistrzem Zawiercia.

Natomiast 17 kwietnia w Myszkowie odbyły się zawody rejonowe w Mini Siatkówce Dziewcząt. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 odniosła zwycięstwo nad drużyną z Myszkowa i tym samym młode zawiercianki uzyskały awans do ćwierćfinału Mistrzostw Śląska.