A A A

Strona główna / Aktualności / II liga – Strzelce ograne po raz trzeci

II liga – Strzelce ograne po raz trzeci

data dodania: 2014-01-27 12:58:02

Aluron Warta Zawiercie meczem z UKS Strzelce Opolskie rozpoczęła kolejny etap walki o pierwszą ligę. Nasi dzisiejsi przeciwnicy awansowali z piątego miejsca w tabeli, bez punktów na starcie rozgrywek, natomiast nasz zespół zajmując miejsce drugie otrzymał punktów sześć. To było trzecie spotkanie pomiędzy tymi zespołami i podobnie jak w poprzednich dwóch, wygraliśmy bez większego problemu.

Mecz zaczynamy w składzie: Dariusz Syguła, Maciej Janikowski, Łukasz Żłobecki, Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski, Damian Zborowski i Maciej Szadkowski. Rozpoczął zagrywką D. Syguła, a rywale zdobyli pierwszy punkt wtedy, kiedy my mieliśmy już siedem (5-0 czas dla Strzelczan). Przy stanie 13-4 sytuację ponownie próbował ratować czasem trener gości, jednak bez skutku. Wygrywamy 25-9.

W drugiej partii trener Albert Semeniuk wysłał na boisko taką samą szóstkę. Do stanu 8-8 gra toczyła się na remis i wtedy odskakujemy rywalom na trzy oczka (11-8). Łatwa wygrana w pierwszym secie i uzyskana przewaga rozkojarzyła naszych graczy i kolejne 6 punktów zdobywają rywale, jest 11-14 (przy stanie 11-13 czas dla Zawiercian). Budzimy się, doprowadzamy do remisu 14-14 i taka remisowa gra toczy się do końca seta. Przy stanie 15-15 D. Sygułę zmienił Jędrzej Brożyniak, a przy naszym prowadzeniu 19-18 za D. Ogórka wszedł Mateusz Auguścik. Wynik seta 26-24, prowadzimy 2-0.

W trzecim secie gramy swobodnie i bez większych problemów go wygrywamy. W trakcie gry widzimy kolejne zmiany: Dariusz Król za M. Janikowskiego, Michał Kaczmarek za B. Dierżanowskigo oraz Bartosz Schmidt za Ł. Żłobeckiego. Trener gości dwukrotnie próbował ratować sytuację biorąc czas, jednak bez skutku. Wynik tej partii to 25-15.

Warto odnotować debiut i pierwsze punkty zdobyte dla drużyny przez Michała Kaczmarka, nowego środkowego w naszym zespole.

ALURON WARTA ZAWIERCIE – UKS STRZELCE OPOLSKIE 3 : 0 (25-9, 26-24, 25-15)

Jak zawsze spośród zwycięskiej drużyny wybrany został najlepszy zawodnik meczu. Dzisiaj na szczególne uznanie i statuetkę MVP zasłużył Maciej Janikowski – gratulujemy.

Za tydzień na wyjeździe drużyna rozegra mecz z TS VOLLEY RYBNIK, już 8 lutego gościć będziemy zespół TKKF CZARNI KATOWICE.

Po raz kolejny nie zawiedli kibice, którzy mimo mrozu tłumnie pojawili się na trybunach. Zapraszamy na kolejne mecze, podobnie jak dzisiaj po każdym z nich trzy unikalne piłki z podpisami zawodników trafią do Państwa.

Autor: Mirosław Bzdęga