A A A

Strona główna / Aktualności / II LIGA – Zawiercie lepsze w Katowicach

II LIGA – Zawiercie lepsze w Katowicach

data dodania: 2013-11-12 14:30:32

Dzisiejszy mecz miał dla nas duże znaczenie, bo od jego wyniku zależała sytuacja wyjściowa drużyny po pierwszej rundzie, a ponieważ Czarni Katowice zdecydowanie ograli nas w poprzednim, trzecioligowym sezonie, chcieliśmy wreszcie być od nich lepsi.

Spotkanie rozgrywane było w hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” w Katowicach. Piękny, nowoczesny obiekt, po obu stronach siatki dwie drużyny z czuba tabeli II ligi, a na trybunach kilkunastu widzów. Było to dla nas, zawierciańskich kibiców zaskakujące, ponieważ spodziewaliśmy się, że budżet przekazany klubowi przez Miasto Katowice, wsparcie kopalni „Wieczorek” oraz zaplecze ponad trzystutysięcznego miasta przyciągną kibiców na bardzo ciekawe widowisko, jakim zapowiadał się i był ten mecz. Należy jednak dodać, że organizacja zawodów była bez zarzutu.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00, a na boisko w naszej drużynie wyszli: Maciej Janikowski, Mateusz Auguścik, Łukasz Żłobecki, Dariusz Syguła – kapitan, Bartosz Dzierżanowski, Damian Zborowski i Maciej Szadkowski. Pierwszy punkt dla nas zdobył M. Auguścik, trzy wywalczył Ł. Żłobecki, jeden dołożył D. Zborowski, kilka podarowali nam Czarni i zrobiło się 8-4, pierwszy czas dla gospodarzy. Nie pomogło, gramy dobrze, szczególnie blokiem: potrójny (Ł. Żłobecki, D. Borowski, M. Janikowski), podwójny (D. Zborowski i D. Syguła) i pojedynczy Ł. Żłobeckiego. Dwa razy D. Zborowski obija blok, a Ł. Żłobecki dokłada asa serwisowego i jest 23-16. Znana zmiana rozgrywających w naszej drużynie, na boisku pojawia się J. Brożyniak. Ostatnie piłki w secie należą do D. Zborowskiego, który zdobywa 24 punkt plasem, a seta kończy serwując nie do odbioru. Wygrywamy dosyć gładko 25-17.

O drugim secie powinniśmy szybko zapomnieć, Czarni ograli nas do 20. Nie pomogły czasy trenera Alberta Semeniuka. Nie było tragedii, ale wyraźnie gra nam się nie układała i przegraliśmy 20-25. W trakcie seta na boisku pojawili się: J. Brożyniak i D. Ogórek. Sporo czasu zajęła sytuacja w której zawodnik z Katowic przebił piłkę poza antenką, było to wyraźnie widać. Mecze II ligi sędziuje 4 arbitrów, w tej sytuacji dwóch pokazało błąd gospodarzy, jednak mimo to sędzia główny przyznał punkt Czarnym. Niepotrzebna i kontrowersyjna sytuacja zakończyła się dla nas żółtą kartką. Nie komentujemy decyzji sędziego, ale w sytuacjach niejasnych (np. niejednomyślność sędziów) można podjąć decyzję „bez punktu”, nie tracąc sędziowskiego autorytetu.

Trzeci set to pokaz naszej dobrej gry. Na boisku pozostał D. Ogórek. Trzy pierwsze punkty zdobywa Ł. Żłobecki, nareszcie wraca skuteczność D. Zborowskiego, długą wymianę piłek kończy B. Dzierżanowski, skutecznie blokują rywala Ł. Żłobecki i M. Auguścik i na tablicy jest wynik 14-7. Czarni proszą o czas, po którym kiwką i atakiem punkty nr 15 i 16 zdobywa D. Ogórek (16-9). Do końca seta gospodarze dokładają tylko dwa punkty. Na zagrywkę wchodzi D. Zborowski i przy jego świetnych serwach zdobywamy kolejne 6 punktów: as Damiana, blok D. Syguły i B. Dzierżanowskiego, rywale wpadają w siatkę, pojedynczy blok B. Dzierżanowskiego, pajp M. Auguścika i z przechodzącej po serwie D. Ogórek. 24 punkt ponownie pojedynczym blokiem daje nam B. Dzierżanowski, a seta do 11 kończy asem serwisowym D. Ogórek. Prowadzimy 2-1.

Na początku czwartej partii dominowali Czarni, a naszą nienajlepszą grę w trakcie przerwy bezskutecznie próbował zmienić trener Semeniuk. Przy stanie 11-16 na zagrywce melduje się Ł. Żłobecki, poprawiamy grę i zdobywamy dwa kolejne punkty, czas dla Czarnych, a po nim mamy dwa kolejne punkty po błędach rywali, jest remis 16-16. Trwa walka, kolejny remis, 20-20. Po siatce rywali, kiwce J.Brożyniaka i dobrym, ciętym flocie B. Dzierżanowskiego zdobywamy dwa kolejne punkty (22-20). Budzą się rywale i z kolei oni wygrywają trzy kolejne akcje (22-23). D. Zborowski atakuje na po 23, a blok Ł. Żłobeckiego daje nam pierwszą piłkę meczową. Rywale się bronią, jednak drugą okazję do skończenia meczu wykorzystuje D. Ogórek obijając blok. Wygrywamy 26-24.

Wielka radość, bo nasi zawodnicy mieli w tym meczu coś do udowodnienia.

TKKF „CZARNI” KATOWICE – ALURON WARTA ZAWIERCIE 1 : 3 (17-25, 25-20, 11-25, 24-26)

16 listopada gościć będziemy drużynę AT Jastrzębski Węgiel II, zapraszamy do kibicowania.