A A A

Strona główna / Aktualności / II liga – znowu lepsi

II liga – znowu lepsi

data dodania: 2013-11-26 10:12:30

Jako lider grupy, Warta Aluron Zawiercie była faworytem spotkania z drużyną Winner Czechowice-Dziedzice, która przed tym meczem zajmowała 6 miejsce w tabeli. Tym bardziej po wyraźnej wygranej z tym zespołem na wyjeździe 3-0 (do 16, 17 i 20).

Trener Albert Semeniuk rozpoczął spotkanie składem pierwszej szóstki w zestawieniu: Dariusz Syguła (kapitan, rozgrywający), Bartosz Schmidt, Mateusz Auguścik, Łukasz Żłobecki, Dawid Ogórek, Damian Zborowski i  Maciej Szadkowski (libero).

Tymczasem to goście wyraźnie przeważali w pierwszej partii meczu. My psujemy swoje zagrywki, podczas gdy rywale serwują bardzo dobrze. Gra nam się nie układa, przegrywamy 10-16 i trener bierze czas. Niestety zagrywka dalej „siedzi” rywalom i zdobywają asami kolejne 2 punkty (10-18). Następny as zawodnika Winnera na 11-20, wreszcie wygrywamy akcję i przy dobrych flotach B. Schmidta poprawiamy wynik (14-20). Tym razem grę przerywa trener gości, biorąc czas. Zdobywamy kolejne punkty: as po zagrywce flotem D. Syguły, rywale atakują w aut, kapitalny blok Ł. Żłobeckiego i przy stanie 18-21 mamy drugi czas dla Winnera. Kilka kolejnych akcji i tracimy 24 punkt (21-24). Poprawiamy zagrywkę (Ł. Żłobecki) i doganiamy przeciwników na 23-24. Kolejny silny serwis Łukasza i rywale przyjmują piłkę przebijając ją na naszą stronę, a ta obserwowana przez wszystkich spada na środek naszego boiska. Było blisko, goniliśmy ambitnie wynik, jednak po głupim błędzie przegrywamy 23-25.

Przed dugą partią trener Semeniuk dokonał dwóch zmian, na boisku pojawili się Maciej Janikowski i Bartosz Dzierżanowski. Przeprowadzone zmiany i uwagi trenera powodują polepszenie naszej gry. Dalej dobrze zagrywa Ł. Żłobecki a dwa kolejne pojedyncze bloki D. Zborowskiego i spryt na siatce M. Janikowskiego dają nam prowadzenie 6-2. Nasza przewaga i dużo lepsza gra zmuszają trenera gości do skorzystania z czasu. Utrzymujemy przewagę grając coraz lepiej zagrywką i skutecznie kończąc ataki. Drugi czas dla Winnera (13-7). Przy stanie 16 do 12 D. Sygułę zmienia J. Brożyniak, a na zagrywce staje D. Zborowski i rozpoczyna naszą świetną serię. Po akcji całej drużyny zdobywamy 17 punkt, 18 mamy po asie Damiana, rywal przechodzi w ataku linię trzeciego metra i jest 19-12. W kolejnych akcjach po dwa punkty zdobywają M. Janikowski – atak i as oraz dwa razy ze środka Ł. Żłobecki. Set kończy się wynikiem 25-17 po błędzie 4 odbić rywali.

Trzeci set rozpoczyna drużyna w składzie: Maciej Janikowski, Dariusz Syguła, Damian Zborowski, Łukasz Żłobecki, Bartosz Dzierżanowski, Maciej Szadkowski oraz pierwszy raz w naszych barwach nowy zawodnik Aluron Warty Dominik Żmuda. Początek seta należy do gości (0-3), jednak szybko poprawiamy grę (m.in. as Łukasza i kiwka z drugiej piłki Darka). Dwie kolejne, bliźniacze akcje – świetny w obronie M. Szadkowski i kończący ataki D. Zborowski. Prowadzimy 9-8, czas dla gości i kolejno zdobyte 3 punkty – czas dla nas. Przy stanie 12-14 zmiana naszych rozgrywających. Doprowadzamy do remisu 15-15, a serwować zaczyna D. Żmuda. Kiedy zdobywamy 16 punkt, drugi raz w tym secie interweniuje trener gości. Blokiem J. Brożyniaka i B. Dzierżanowskiego zdobywamy 17 punkt, a 18 asem serwisowym uzyskuje D. Żmuda. Po kilku na przemian zdobywanych punktach, Dominik kończy atakiem piłkę setową, wygrywamy 25-20 i prowadzimy 2 do 1 w setach.

Dobry początek czwartej partii, między innymi po asie serwisowym D. Syguły prowadzimy 5-1, a 7-2 mamy po pojedynczym bloku na środku Ł. Żłobeckiego, po chwili znów skuteczny blok tym razem D. Zborowski i M. Auguścik (9-4). Zmiana na rozegraniu, za Darka Sygułę wchodzi Jędrzej Brożyniak. Utrzymujemy przewagę 6 punktów, a na boisku pojawiają się Darek Król za D. Żmudę oraz Dawid Ogórek za M. Janikowskiego. W pełni kontrolujemy przebieg seta, jeszcze trzy kolejne asy serwisowe zalicza B. Dzierżanowski i jest 24-15. Drugiego meczbola wykorzystuje Ł. Żłobecki kończąc mecz.

Wygrywamy mecz po zaciętej walce. Rywale pokazali się z bardzo dobrej strony, zaskakując nas bardzo dobrą zagrywką oraz ambitną grą. Dzięki temu dwustuosobowa publiczność obejrzała ciekawy mecz.

Spotkanie miało kilka zwrotów akcji, a na podkreślenie zasługują trafne i dokonywane we właściwych momentach zmiany zawodników w naszym zespole.

ALURON WARTA ZAWIERCIE – WINNER CZECHOWICE-DZIEDZICE 3 : 1 (23-25, 25-17, 25-20, 25-16)

30 listopada jedziemy do Strzelec Opolskich na spotkanie rewanżowe z UKS, który pokonaliśmy w pierwszym meczu we własnej hali 3-0. Kolejny mecz domowy rozegramy 7 grudnia z drużyną Juvenia Głuchołazy. Zapraszamy.