A A A

Strona główna / Aktualności / Koncert gry w Raciborzu

Koncert gry w Raciborzu

data dodania: 2013-12-13 13:49:47

Do Raciborza jechaliśmy w dobrych nastrojach, szczególnie po zdecydowanych zwycięstwach w ostatnich spotkaniach i przewodnictwie w tabeli. Mimo to Warta Aluron potraktowała przeciwnika z całą powagą – bo żaden mecz nie wygra się sam, a rywale nie będą grali na leżąco.

Jak było to słuszne podejście okazało się w pierwszym secie, kiedy do stanu 14-14 niżej notowani gospodarze grali z nami jak równy z równym. Mało tego, po dwóch asach serwisowych i naszym błędzie, Rybniczanie wyszli na prowadzenie 14-17. Wtedy trener Albert Semeniuk przerwał grę. Między innymi po asie Ł. Żłobeckiego dogoniliśmy wynik na 18-19, zmuszając z kolei trenera gospodarzy do ratowania sytuacji czasem. Udana akcja oraz kolejne dobre zagrywki Łukasza i wychodzimy na prowadzenie. Nie oddajemy go już do końca wygrywając 25-23. Od początku partii wystąpili Jędrzej Brożyniak, Maciej Janikowski, Łukasz Żłobecki, Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski, Damian Zborowski i Maciej Szadkowski (w końcówce seta Dariusz Król zmienił M. Janikowskiego).

Drugiego seta rozpoczyna taki sam skład jak pierwszego. Po atakach Ł. Żłobeckiego i D. Zborowskiego, ataku w aut rywali, asie J. Brożyniaka, prowadzimy 5-0. Gra nam się układa, świetnie blokujemy rywali (Ł. Żłobecki), z drugiej piłki kilka razy kończy J. Brożyniak, serwujemy nie do przyjęcia (D. Zborowski), atakujemy ze środka (Ł. Żłobecki i B. Dzierżanowski). Jeszcze J. Brożyniaka zmienił Dariusz Syguła. W ostatniej akcji zagrywa Dominik Żmuda (wszedł za D. Ogórka), a kapitalnym blokiem kończą akcję i seta Ł. Żłobecki i M. Janikowski, wygrywamy 25-18.

W trzeciej partii rozpoczynamy szóstką: D. Żmuda, Ł. Żłobecki, B. Dzierżanowski, D. Zborowski, D. Syguła i M. Szadkowski. Na boisku po zmianach pojawili się: Bartosz Schmidt i Wojciech Karoń. Znowu od początku wypracowujemy sobie bezpieczną przewagę, a set to koncert gry naszej drużyny. Uznanie dla całego zespołu, a w szczególności na podkreślenie zasługują dobre zmiany W. Karonia (kończone ataki i świetna gra w obronie) i D. Króla (kapitalna zagrywka). Jak na lidera przystało, wygrywamy pewnie 25-14.

AZS RAFAKO RACIBÓRZ – ALURON WARTA ZAWIERCIE 0 : 3 (23-25, 18-25, 14-25)

Teraz drużynę czekają przygotowania do niezwykle trudnych i ważnych meczów z najgroźniejszymi rywalami. Pierwszy z nich gramy u siebie 21 grudnia o 18.00 z Akademikami z Opola, zapraszamy na gwarantowane emocje.