A A A

Strona główna / Aktualności / Piorunujący początek Warty

Piorunujący początek Warty

data dodania: 2011-11-02 08:54:21

Piłkarze Warty z kolejną wygraną. Tym razem podopieczni Bogdana Szadkowskiego przywieźli cenne trzy punkty ze Sławkowa.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gości. Jednak akcje zawodników z Zawiercia nie sprawiały większego zagrożenia bramce strzeżonej przez Ariela Massalskiego. Sytuacja uległa zmianie już w 9 minucie, gdy piłka po pięknym uderzeniu Marka Surowca trafiła w poprzeczkę, następnie odbiła się od golkipera gospodarzy i wtoczyła do bramki. Trzy minuty później było już 0:2. Bogdan Szadkowski podał w polu karnym do Marcina Gryca, który strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. Kolejne trafienia mogli zaliczyć Bogdan Szadkowski oraz Damian Sołtysik, lecz ich uderzenia wędrowały nad poprzeczką.

W 23 minucie, ku uciesze fanów z Zawiercia, padł trzeci gol. Obrońcy Sławkowa próbowali wybić piłkę, trafiając wprost na głowę Bogdana Szadkowskiego, który precyzyjnym strzałem wyprowadził Wartę na trzybramkowe prowadzenie. Taki obrót sprawy nieco zdekoncentrował „zielono-biało-zielonych”, bowiem w 25 minucie gospodarze pokonali Sławomira Liberskiego, który minął się z piłką. Warta przeważała i powinna podwyższyć wynik w 36 minucie, jednak Marek Surowiec przestrzelił, mając w zasadzie pustą bramkę. Groźne kontry gospodarzy pewnie wyłapywał golkiper Warty, broniąc m.in. strzał Sławomira Chodora. W 43 minucie minimalnie obok bramki uderzał Jakub Cieślik. Gracze ze Sławkowa dopięli jednak swego tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry. Nieporadność zawierciańskiej defensywy wykorzystał Sławomir Chodor, strzelając bramkę kontaktową.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga połowa. Bramkarz MKS-u nie miał nic do powiedzenia w 53 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Grim, a pięknie głową uderzył Damian Sołtysik, podwyższając prowadzenie. „Odgryźć” się próbował Sławomir Chodor, ale jego uderzenie pewnie złapał Sławomir Liberski. Warta ponownie zagroziła w 67 minucie. Damian Sołtysik podał piłkę na środek do Bogdana Szadkowskiego, ten oddał ją jeszcze do Patryka Grima, lecz jego uderzenie padło łupem Ariela Massalskiego. Po chwili ponownie groźnie uderzał aktywny Damian Sołtysik. Oba zespoły, mimo starań, nie potrafił stworzyć sobie już klarownych sytuacji. Tym samym Warta wygrała po raz piąty z rzędu i przynajmniej do niedzieli objęła fotel lidera A klasy.

MKS Sławków – KP Warta Zawiercie 2-4 (2-3)

Bramki dla Warty: Marek Surowiec, Marcin Gryc, Bogdan Szadkowski, Damian Sołtysik

KP Warta: Sławomir Liberski – Robert Majchrzak, Łukasz Pasternak (85` Grzegorz Przybysz), Tomasz Przygodziński (12` Krzysztof Jurak), Adrian Szybis (46` Mariusz Mędera), Łukasz Kozłowski, Patryk Grim, Marek Surowiec, Marcin Gryc, Bogdan Szadkowski (69` Mariusz Dobrowolski), Damian Sołtysik

Autor: Maciej Smoleń