Strona główna / Aktualności / Szybkie zwycięstwo w Głuchołazach

Szybkie zwycięstwo w Głuchołazach

data dodania: 2013-10-14 12:17:14

mecz Aluron Warta Zawiercie - UKS Strzelce Opolskie, fot. aluronwarta.pl

Bardzo udana była sobota dla siatkarzy zawierciańskiego Aluronu. Po niedawnym szybkim zwycięstwie trzecioligowców z Borownem 3:0, równie dobre wieści nadeszły od pierwszej drużyny, która wygrała w Głuchołazach.

Pierwsza drużyna Aluron Warta Zawiercie rozgrywała wyjazdowe spotkanie z piątą drużyną w tabeli – Juvenią Wakmet Głuchołazy. Wygraliśmy po bardzo dobrym meczu, gładko pokonując gospodarzy.

Zgodnie z zapowiedzią, kilka słów pomeczowego komentarza przekazał nam trener Albert Semeniuk. W swojej ocenie trener Semeniuk podkreślił świetną organizację meczu, stylem porównując ją do imprez Ligi Światowej. Pełne trybuny, doping i dobrana zabawa kibiców, profesjonalny prowadzący – to cel każdego organizatora imprezy sportowej.

Przechodząc do aspektów sportowych, pierwszego seta rozpoczynamy od wstrzeliwania się zagrywką w pole przeciwników. Do stanu 10 : 10 popełniamy dużo zagrywkowych błędów, jednak po wyregulowaniu celowników jest coraz lepiej. W pełni kontrolujemy seta i pewnie wygrywamy go do 18. Druga partia to ponownie świetna zagrywka. Przy serwach Jędrzeja Brożyniaka wychodzimy na prowadzenie 10-0, taki obrót sprawy ustawia seta (wygrywamy do 13).

Set trzeci to kontynuacja dobrej gry naszych zawodników, trener wprowadza zmiany i na boisku pojawiają się wszyscy zawodnicy. Seta wygrywamy do 16 i cały mecz za 3 punkty 3:0. Tradycją organizatorów jest wybór MVP każdej drużyny. Zawodnikiem meczu w naszym zespole został Jędrzej Brożyniak.

Już w środę 16 października o godz. 18.00 zobaczymy naszych zawodników w pojedynku z AZS Rafako Racibórz.