A A A

Strona główna / Aktualności / Warta powoli odrabia straty

Warta powoli odrabia straty

data dodania: 2010-10-12 14:30:54

W miniony weekend zostały rozegrane mecze 11. kolejki klasy A. Pojedynek Strażaka Mierzęcice z RKS-em Grodziec był meczem czołowych drużyn w tabeli. Remis to dobra wiadomość dla piłkarzy z Zawiercia. Pewne zwycięstwa w ostatnich meczach pozwalają Warcie odrobić nieco ze strat poniesionych na początku sezonu.

Warta wygrała na własnym boisku z MKS-em Sławków 4:0. W pierwszej połowie padły trzy bramki. Marcin Gryc zdobył gola już w drugiej minucie meczu. Po raz kolejny w ostatnim czasie uczynił to po strzale z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od jednego z zawodników gości. Rykoszet ten zaskoczył bramkarza Sławkowa. Drugą bramkę strzelił Daniel Zieliński, kończąc zespołową akcję Warty. Przy trzecim golu sprytem wykazał się Gryc, który wykorzystał niefrasobliwość obrońcy gości. Druga odsłona przyniosła przewagę Sławkowa, jednak jedyny akcent bramkowy stał się udziałem zawiercian. Po podaniu Adriana Szybisa wynik meczu ustalił Grzegorz Przybysz. Goście w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego. Obok bramki piłkę posłał w 85 min. Mateusz Majchrzak. Mocnym akcentem końcówki meczu był strzał w poprzeczkę Marka Surowca. Warto podkreślić, iż Warta odniosła wysokie zwycięstwo, grając bez kilku podstawowych zawodników. Gra o 3 punkty w każdym meczu do końca rundy pozwoli nawiązać kontakt z czołówką tabeli.

Łazowianka Łazy zremisowała u siebie z Niwami Brudzowice 1:1. Punkt to efekt walki na boisku, która objawiła się w pościgu za prowadzącym od 3. minuty rywalem. Wynik remisowy udało się graczom Łazowianki uzyskać w drugiej połowie po strzale głową Piotr Gniadek. Martwią dwie czerwone kartki dla zawodników gospodarzy, które uniemożliwią im występ w najbliższych meczach. Porażki poniosły MKS Poręba oraz Źródło Kromołów. Porębianie ulegli u siebie Błyskawicy Preczów 0:2. Bramki padły po stałych fragmentach gry. Również i w tym meczu nie obyło się bez czerwonej kartki. Otrzymał ją zawodnik MKS-u Łukasz Grabowski za kopnięcie rywala bez piłki. Źródło przegrało na wyjeździe z Jednością Strzyżowice 0:3.

W tabeli Warta jest nadal na 6. miejscu. Warto wspomnieć, że kilka drużyn na wyższych pozycjach jeszcze nie pauzowało. Istnieje zatem spora szansa na zmniejszenie dystansu punktowego. Łazowianka zajmuje 8. pozycję, MKS Poręba 12.  Ostatnie miejsce w tabeli jest już trzeci sezon z rzędu przykrą codziennością zawodników z Kromołowa.

W środę 13.10. odbędzie się mecz III rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Warta podejmie na własnym boisku IV-ligową Sarmację Będzin. Rozpoczęcie spotkania o godz. 15:30. Zapraszamy.