A A A

Strona główna / Aktualności / Warta wygrała z Jednością

Warta wygrała z Jednością

data dodania: 2011-10-25 07:39:28

Zawierciańscy gospodarze do tego spotkania przystępowali w roli zdecydowanego faworyta. Piłkarze Jedności Strzyżowice zajmowali dopiero 10 miejsce z niedużą przewagą nad ligowymi „outsiderami”.

Optyczną przewagę od początku spotkania mieli piłkarze gospodarzy, ale nie potrafili stworzyć sytuacji bramkowych. Tę jako pierwsi mieli goście, lecz uderzenie zawodnika Jedności pewnie złapał Sławomir Liberski. W 16 minucie Warta objęła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Gryc, a z pierwszej piłki uderzył Łukasz Pasternak. Po bramce gra przeniosła się w środkową strefę i w zasadzie na boisku niewiele się działo. W 27 minucie groźnie uderzał Bogdan Szadkowski, ale jego strzał nogami obronił Jacek Kornecki. Kolejną dobrą okazję zawiercianie stworzyli sobie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry. Łukasz Kozłowski ładnym podaniem obsłużył Marka Surowca, lecz kapitan Warty strzelił tuż obok bramki. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Zdecydowanie żywsze zawody kibice mogli obserwować w drugich 45 minutach. Trzy minuty po wznowieniu gry „zakotłowało” się pod bramką gości, ale zawiercianom nie udało się skierować piłki do bramki. Jednak już w 55 minucie było 2-0. Bramką zakończył się kolejny rzut rożny, który powoli staje się znakiem firmowym Warty. Dośrodkowanie Marcina Gryca wykończył grający trener – Bogdan Szadkowski. Dziesięć minut później losy spotkania były praktycznie przesądzone. Po dośrodkowaniu Bogdana Szadkowskiego bramkę głową strzelił Marcin Gryc. Goście podjęli próbę odrabiania strat, co zaowocowało bramką w 72 minucie. Ładne, mierzone uderzenie z 11 metra Marcina Górczyńskiego, trafiło wprost w „okienko” bramki Sławomira Liberskiego. Trzy minuty później Warta mogła podwyższyć prowadzenie, ale okazji po ładnym rozegraniu „klepki” z Marcinem Wałkiem nie wykorzystał Marcin Gryc. Spotkanie zakończyło się dwubramkową wygraną zawiercian, którzy odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu.

KP Warta Zawiercie – Jedność Strzyżowice 3-1 (1-0)

Bramki dla Warty: Łukasz Pasternak, Bogdan Szadkowski, Marcin Gryc.

KP Warta: Sławomir Liberski – Łukasz Pasternak, Robert Majchrzak, Adrian Szybis, Tomasz Przygodziński, Marek Surowiec, Patryk Grim (65` Marcin Wałek), Damian Sołtysik, Bogdan Szadkowski, Łukasz Kozłowski, Marcin Gryc.

Autor: Maciej Smoleń