A A A

Strona główna / Aktualności / Warta wygrywa z Płomieniem

Warta wygrywa z Płomieniem

data dodania: 2012-10-17 10:46:25

Taką postawę zawierciańskich siatkarzy chcą podziwiać kibice. Aluron Warta po dobrym meczu pokonała sosnowiecki Kazimier - Płomień 3-1.

Po raz drugi z rzędu trener Michał Szczytowicz musiał dokonać drobnych roszad w składzie. Zawiercianie przystąpili do derbowej potyczki niezwykle zmotywowani co bardzo szybko przełożyło się na wynik. Kilkupunkotwa przewaga zdobyta w połowie seta pozwoliła kontrolować przebieg I partii, wygranej przez Aluron Wartę do 18.

Obraz gry zmienił się znacząco po zmianie stron. Tym razem to sosnowiczanie byli o krok przed gospodarzami, choć ci nie tracili większego dystansu. Dobrze na środku spisywał się Bartosz Schmidt, zaś na przyjęciu poprawne zawody rozgrywał Piotr Wesołowski. Niestety odrobić strat już się nie udało i "Płomyki" doprowadziły do wyrównania w setach.

Porażka w drugim secie ponownie pobudziłą do walki zawiercian. Emocje na parkiecie rosły z każdą chwilą. Te aż za mocno zaczęły udzielać się sosnowiczanom co przypłacili m.in. czerwoną kartką. Końcówka należała do graczy Michała Szczytowicza, którzy wygrali do 20.

Nieco mniej emocji przyniosła decydująca partia. Tonu grze caly czas nadawali gracze z nad Warty i podobnie jak w secie wcześniejszym zwyciężyli do 20. Dzięki zwycięstwo Aluron Warta co prawda nie poprawiła lokaty w tabeli, ale zrównała się  punktami m.in. z zespołem z nad Brynicy.

Aluron Warta Zawiercie - PHS-MKS Kazimierz-Płomień Sosnowiec  3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:20)

źrodło: aluronwarta.pl