A A A

Strona główna / Aktualności / Warta Zawiercie liderem po rundzie jesiennej

Warta Zawiercie liderem po rundzie jesiennej

data dodania: 2011-11-15 07:40:08

Podopieczni Bogdana Szadkowskiego „dowieźli fotel lidera” do końca rundy jesiennej, wygrywając w ostatniej kolejce z KP Sarnów 7-2. Po 15 kolejkach KP Warta Zawiercie zajmuje pierwszą pozycję w tabeli sosnowieckiej A-klasy z dorobkiem 36 punktów, 52 bramkami strzelonymi i 19 straconymi.

W minioną sobotę zawiercianie pokonali na wyjeździe Błękitnych Sarnów aż 7-2, chociaż pierwsze 3 minuty spotkania nie zapowiadały tak miażdżącego wyniku. To właśnie gospodarze już w 2 minucie objęli prowadzenie po pięknym strzale z dystansu Mateusza Włuska. Kolejne akcje należały jednak już tylko do zawodników z Zawiercia. 4 minuta to dobra akcja Marcina Gryca, zagrywającego do Patryka Grima, który minimalnie przestrzelił tuż obok prawego słupka. Po pięciu minutach tablica wyników wskazywała już 1-1 po tym, jak dokładne podanie od Marcina Gryca otrzymał Łukasz Kozłowski i będąc sam na sam z golkiperem gospodarzy ze stoickim spokojem posłał piłkę prosto do siatki. W 13 minucie strzelec pierwszej bramki dla przyjezdnych posłał piłkę w uliczkę do Marka Surowca, który zmienił wynik na 1-2. 16 minuta to ostatnia okazja gości na zdobycie gola. Niestety tym razem ponownie Mateusz Włuska trafił w słupek. Po półgodzinnej grze kolejną bramkę dla Warty zdobył Damian Sołtysik, w piękny sposób lobując piłkę nad interweniującym Rafałem Szafarczykiem. Kolejna asysta Łukasz Kozłowskiego do Marcina Gryca w 34 minucie pozwoliła na zmianę wyniku przed przerwą na 1-4.

Drugą część spotkania podwyższeniem wyniku na 1-5, minutę po wznowieniu gry, rozpoczął „egzekutor” Damian Sołtysik, który nie zmarnował błędu popełnionego przez bramkarza gospodarzy. Kolejne trafienie Damian Sołtysik zaliczył w 51 minucie po dokładnym dośrodkowaniu Łukasza Pasternaka. 2 minuty później duet Grim – Sołtysik zmienił wynik na 1-7, po tym jak Patryk Grim po rzucie wolnym dograł idealnie na głowę „Sołtysa”, a ten bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. W 76 minucie przed okazją na zdobycie kolejnego gola dla Warty stanął Artur Cholewka. Niestety będąc sam na sam posłał piłkę prosto w bramkarza. O pechu w tym spotkaniu mogą mówić Mariusz Mendera i Robert Majchrzak. W 82 minucie tuż przed polem karnym Łukasza Cogiela nieporozumienie tego duetu wykorzystał Przemysław Czechowski, strzelając drugą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu.

KP Sarnów – KP Warta Zawiercie 2-7

Bramki dla Warty: Łukasz Kozłowski, Marcin Gryc, Marek Surowiec, Damian Sołtysik (4)

KP Sarnów: Rafał Szafarczyk, Mateusz Kusiński, Dawid Krzanowski, Michał Dobrowolski, Mateusz Jędrusik, Kamil Domińczak, Paweł Dudała, Remigiusz Chłosta, Mateusz Włusek, Michał Szafarczyk, Łukasz Gorgoń. Zagrali także: Przemysław Jędrusik, Przemysław Czechowski.

KP Warta Zawiercie: Łukasz Cogiel, Robert Majchrzak, Krzysztof Jurak, Tomasz Przygodziński, Łukasz Pasternak, Łukasz Kozłowski, Patryk Grim, Marek Surowiec, Marcin Gryc, Bogdan Szadkowski, Damian Sołtysik. Zagrali także: Mariusz Mendera, Grzegorz Przybysz, Adrian Szybis, Artur Cholewka.