A A A

Strona główna / Aktualności / Z perspektywy trybun: jeden na dziewięć

Z perspektywy trybun: jeden na dziewięć

data dodania: 2010-09-06 15:38:43

Z perspektywy trybun w Zawierciu można było w sobotę ujrzeć porażkę Warty, fot. J. Kijas

Dziewięć punktów mogły zdobyć drużyny z naszego powiatu w 5. kolejce sosnowieckiej klasy A. Niestety cały dorobek w miniony weekend zatrzymał się tylko na jednym oczku. JSP ASPN Warta Zawiercie oraz MKS Poręba solidarnie przegrały swoje mecze. Remis z rezerwami Sarmacji uzyskała drużyna Źródła Kromołów. Pauzowała Łazowianka Łazy.

Słabszy okres notuje drużyna z Zawiercia. Druga porażka z rzędu, do tego odniesiona na własnym boisku, nie stanowi dla zawodników Warty powodu do dumy. Po raz kolejny okazało się, że gra defensywna nie jest w tym sezonie mocnym atutem gospodarzy. Zawodziła także skuteczność. Znakomitą okazję w pierwszej połowie meczu zmarnował Grzegorz Jarzyński. W drugiej połowie meczu rzutu karnego nie wykorzystał Marek Surowiec. Piłka po jego strzale ostemplowała poprzeczkę. Gdyby jednak nie ten piłkarz, Warta mogłaby zapomnieć o zdobyczy bramkowej w tym meczu. Pomocnik zdobył kontaktową bramkę przy wyniku 0:2, popisując się precyzyjnym uderzeniem przy słupku zza pola karnego. Zaliczył też asystę przy bramce zdobytej głową przez Jarzyńskiego w końcówce meczu. Szkoda, że nieco wcześniej w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej bramki skierował obrońca zawiercian, Zbigniew Molenda. Warta zdobyła jeszcze jednego gola, jednak sędzia nie uznał go, odgwizdując pozycję spaloną zawodnika gospodarzy. Porażka byłaby jeszcze bardziej dotkliwa, gdyby nie interwencje Tomasza Walczyka, który wybronił dwie sytuacje sam na sam z napastnikiem gości w ostatnich minutach meczu. W efekcie końcowym Warta przegrała z ZEW-em Kazimierz 2:3.

Źródło Kromołów zremisowało 1:1 z Sarmacją II Będzin. Mecz mógł zakończyć się zwycięstwem kromołowian, którzy prowadzili po bramce Łukasza Zamory. Do pełni szczęścia w postaci zwycięstwa gospodarzy zabrakło siedmiu minut. W rezultacie Źródło po pięciu kolejkach ma na koncie dopiero jeden punkt. Dzięki remisowi udało się jednak opuścić ostatnie, mało zaszczytne miejsce w tabeli.

Sromotną klęskę poniosła drużyna MKS-u Poręba. W Grodźcu przegrała z tamtejszym RKS-em 0:6. Rozmiary porażki nie skłaniają do optymistycznych wniosków. RKS Grodziec razem ze Strażakiem Mierzęcice, MKS-em Sławków oraz Pionierem Ujejsce kontynuuje zwycięski marsz. Drużyny te wygrały wszystkie dotychczasowe mecze.

Następna kolejka już w środę, 08.09. 2010 r.