Strona główna / Aktualności / Z perspektywy trybun. Puchar nie dla Warty

Z perspektywy trybun. Puchar nie dla Warty

data dodania: 2010-10-14 12:35:23

Mecz Warty z Sarmacją obfitował w emocje. Fot. M. Czajka.

Warta Zawiercie zakończyła przygodę z Pucharem Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. We wczorajszym meczu III rundy drużyna z Zawiercia przegrała z IV-ligową Sarmacją Będzin aż 0:5.

Jak już to jest w „pucharowym” zwyczaju, oba zespoły zagrały w mocno rezerwowych zestawieniach. Końcowy wynik jest wysoki, jednak przez długi czas zawiercianie przegrywali tylko jedną bramką. Dynamiczna akcja pomocnika Sarmacji została powstrzymana faulem przez obrońcę Warty. Rzut karny pewnie wykorzystał Adrian Kardaś. Przewaga Sarmacji nie była aż tak duża, by zupełnie zneutralizowała grę gospodarzy. Uczyniła to jednak kontrowersyjna decyzja sędziego. Odgwizdał on pozycję spaloną, gdy zawodnik Warty wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem.

Druga połowa to początkowo ataki Warty i brak zdecydowania arbitra. Mimo ręki bramkarza Sarmacji poza polem karnym nie pokazał mu nawet żółtego kartonika. Z kolei po szybkiej akcji i podaniu Artura Cholewki piłka po strzale Marka Surowca z okolic pola karnego minęła słupek. Sytuacja zmieniła się po dokonaniu przez trenera Sarmacji poczwórnej zmiany. Ożywiła się gra ofensywna gości, co przyniosło dwie bramki w przeciągu minuty i de facto kapitulację gospodarzy. Bramkę najpierw zdobył wprowadzony na boisko Łukasz Stępień. Zawodnik ten występował dwa sezony temu w Źródle Kromołów, czarując kibiców błyskotliwymi akcjami. We wczorajszym meczu były one gwoździem do trumny dla gospodarzy. Przy współudziale Stępnia trzecią bramkę zdobył Tomasz Kozerański. Czwarty gol padł z drugiego już w tym meczu rzutu karnego, który był efektem zagrania ręką w polu karnym obrońcy Warty. Pewnym egzekutorem był tym razem Wojciech Nowak. Egzekucję zakończył kapitan Sarmacji Grzegorz Koch. 4 bramki stracone w 10 minut nie stanowią powodu do chluby, ale też Sarmacja po dokonaniu zmian zagrała na miarę 3. drużyny IV ligi.

W następnej kolejce A-klasy Warta zmierzy się… w Będzinie z rezerwami Sarmacji. Będzie to okazja do swoistego rewanżu. Miejmy nadzieję, że Warta zagra tam w optymalnym zestawieniu i wyciągnie wnioski z lekcji udzielonej przez doświadczonego IV-ligowca.